top of page
P1051996_edited.jpg

Życiorys Artysty

4a2a2a_7b929e1ed0ac4223b5a3a3cb5fbe81f9_mv2.gif

Polski Pianista urodzony 5 listopada 1991 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem Renaty Lasockiej w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie. Jest również absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Joanny Kurpiowskiej.

 

Laureat licznych nagród i wyróżnień konkursów pianistycznych: I nagrody oraz nagrody specjalnej japońskiej grupy sponsorów Kigoukai w formie koncertów w Japonii na XI Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku (2010), III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Birmingham 2013 (Wielka Brytania). W 2014 roku został laureatem II nagrody na Christopher Duke Piano Recital Competition w Londynie. W 2015 roku otrzymał pełne stypendium na udział w kursie i festiwalu muzycznym Aspen Music Festival and School (Colorado, USA). W 2016 roku otrzymał stypendium na udział w International Musicians Seminar Prussia Cove w klasie, której przewodniczył Maestro Thomas Adès.

2

Koncertował jako solista w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce i w Czechach, jak również z orkiestrami, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej, Radomską Orkiestrą Kameralną. Ponadto wykonywał również dzieła muzyki kameralnej m.in. podczas międzynarodowego festiwalu muzyki kameralnej Harmos 2016 w Porto. (Portugalia). Rok później wystąpił w słynnym Barbican Hall wykonując Kwartet fortepianowy c-moll Johannesa Brahmsa. W 2017 roku ukończył z najwyższym wyróżnieniem studia magisterskie w Guildhall School of Music and Drama w Londynie pod kierunkiem Ronana O'Hory.  Swoje umiejętności rozwijał także podczas kursów mistrzowskich, pracując pod kierunkiem znakomitych artystów, takich jak: Richard Goode, Angela Hewitt, Robert Levin, Andrzej Jasiński, Yoheved Kaplinsky, Paul Roberts, Émile Naoumoff, Cristina Ortiz, Janina Fiałkowska, Kevin Kenner, oraz Wojciech Świtała.

W sezonie 2018/2019 wystąpił z recitalem fortepianowym w katedrze St Martin in the Fields w Londynie oraz w kościele St John's Waterloo z orkiestrą wykonując II Koncert Fortepianowy Sergiusza Rachmaninowa.

 

Jest stypendystą fundacji Sinfonia Varsovia, Polonsky Foundation oraz The Guildhall School Trust. W roku akademickim 2015/16 otrzymał również Derek Butler Award sponsorowaną przez Countess of Munster Musical Trust oraz James Gibb Award Scholarship

bottom of page